Hlavní menu:

Najdi v naší nabídce...

Hledej:

jako


Hlavní nabídka:


Nabídkový list > Hloupost očima moudrých bláznů - šašků


Náhled

Cena: sleva 150,- Kč


Hloupost očima moudrých bláznů - šašků

Autor: Max Fischel

Popis: Nositelem nevážnosti k mocným tohoto světa, ať už svoji moc odvozují od čehokoli a kohokoli byl, je a bude šašek - moudrý blázen.
   Šašek, moudrý blázen, (který je jiný než duševně nemocný člověk, jiný než kdejaká šmíra s červenou bambulí na nose, jiný než ten, kterého lidé nazývají bláznem), se projevuje svým specifickým hodnocením lidí; brojí proti hlouposti, lžím a polopravdám, proti násilí, zneužití moci a tedy nespravedlnosti.
   Moudrý blázen a šašek mají v popisu práce optimismus, protože bez šašků a bláznů by vše bylo ještě horší! Usiluje svým způsobem o hledání pravdy, dobra, je moudrý a slušný. Proto je nenáviděn, nepatří k oblíbeným. Jeho moc spočívá v jeho identitě, jinou moc nemá! Moudré činy jsou největším kapitálem jeho osobnosti.
   Mocní a hloupí se bojí bezmocných a moudrých. Vždyť jsou jimi stále ohrožováni.

   Uvedené myšlenky obsahuje půvabná knížka v dárkovém provedení. Její autor – Max Fischel - do ní uložil s břitkým vtipem formulované postřehy o hlouposti, viděné během dějin očima moudrých bláznů – šašků. Text je doplněn barevnými fotografiemi soch šašků, které rukou autora vznikaly od r. 1972.

Formát: 170 x 170 mm, pevná laminovaná vazba

Počet stránek: 86
Související komentáře, názory, recenze:

Jméno a příjmení: 
E-mailová adresa: 
Potvrzovací kód:   Přejít na první stranuPřejít na předchozí stranu  [0-0 z 0]  Přejít na další stranuPřejít na poslední stranu 
Databáze je prázdná  Databáze neobsahuje žádný záznam.
Přejít na první stranuPřejít na předchozí stranu  [0-0 z 0]  Přejít na další stranuPřejít na poslední stranu 


©2017 Jiří DREJNAR – luxpress